ISO 14000


Karşılaşılan Zorluklar


ISO 14000 standartlar ailesi, çevresel sorumluluklarını yönetmek isteyen her türlü şirket ve kuruluş için pratik araçlar sağlar. ISO 14001: 2015 ve destekleyici standartları bunu başarmak için çevre sistemlerine odaklanmaktadır. Aile içindeki diğer standartlar, denetimler, iletişim, etiketleme ve yaşam döngüsü analizi ve iklim değişikliği gibi çevresel zorluklar gibi belirli yaklaşımlara odaklanmaktadır. 

Çevresel yönetim sistemi (EMS), kuruluşların çevre üzerindeki etkilerini yönetmek ve çevresel performansı geliştirmek için kullanabilecekleri bir çerçevedir. Kuruluşların, kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların azaltılması, rekabet avantajı ve paydaşların güvenini kazanmaları yoluyla çevresel performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olur. 

ISO 14000 Çözüm

SoftExpert, çeşitli küresel düzenlemelerin zorlu gereksinimlerini karşılayan uyum yönetimi için en gelişmiş ve kapsamlı yazılım çözümünü sunmaktadır. SoftExpert Excellence Suite (SE Suite), şirketlerin ISO 14001: 2015'e uyum sağlamasına yardımcı olurken, uyum maliyetlerini düşürür, başarıyı en üst düzeye çıkarır, verimliliği artırır ve riskleri azaltır.

SoftExpert, süreçlerin, ürünlerin ve hizmetlerin, çevresel yönlerin ve etkilerin, yasal ve diğer gerekliliklerin, belgelerin, kayıtların ve denetimlerin kontrolünü basitleştiren eksiksiz, tamamen web tabanlı bir çözüm sunar. SoftExpert, ISO 14000 ailesi ve ilgili yönetmelikler tarafından belirlenen tüm şartları kapsayan kapsamlı bir çözümdür.

Framework_EHSM_ENG

Softexpert ile tanışın!

Softexpert  ile iş süreçlerini mükemmelleştirmek ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Detaylı Bilgi için

Ana faydalar

  • Faaliyetlerinden dolayı çevreye zararlı etkileri en aza indirin.

  • Mevcut ve gelecekteki yasal ve düzenleyici gereksinimlere uygunluk gösterir.

  • Liderliğin katılımını ve çalışanların katılımını artırın.

  • Stratejik iletişim yoluyla şirket itibarını ve paydaşların güvenini artırın.

  • Çevre sorunlarını iş yönetimine dahil ederek stratejik iş hedeflerine ulaşın.

  • Geliştirilmiş verimlilik ve azaltılmış maliyetler sayesinde rekabetçi ve finansal avantaj sağlayın.

  • Kuruluşların iş sistemlerine entegre ederek tedarikçilerinin daha iyi çevresel performansını teşvik edin.

  • Çevresel hedeflerin ve hedeflerin belirlenmesinde, bunlara ulaşılmasında ve başarıldığını göstermek için sistematik bir yaklaşım uygulamak.