ISO 15189


Karşılaşılan Zorluklar

Özellikle teknolojideki büyük miktarda yenilik, son yıllarda tıbbi laboratuvarların verimliliğini büyük ölçüde artırmıştır; Ancak aynı zamanda, metalaşma, sağladıkları hizmetleri giderek daha fazla etkilemektedir. Gelecek için hazırlanmak için, tıbbi laboratuvarların bazı zorlukları aşması, otomasyona daha fazla yatırım yapması ve teşhis hatalarını azaltması, insan yeteneklerini işe alması ve geliştirmesi, süreç verimliliğini ve etkinliğini arttırmak ve sapmaları ve gereksiz maliyetleri azaltmak için doktorlarla iş ilişkilerini güçlendirmesi gerekmektedir. 

ISO 15189, tıbbi laboratuvarlar için en çok tanınan uluslararası kalite standardıdır. Amacı, kuruluşların kalite yönetim sistemlerini geliştirmelerine ve kendi teknik yeterliliklerini değerlendirmelerine yardımcı olmak ve laboratuarların iş süreçlerini, ürünleri ve hizmetleri iyileştirmelerine yardımcı olmaktır. Bu standart, ISO 9001 veya ISO / IEC 17025 gibi diğer standartlar için de kullanılan ve kurumların uluslararası hasta bakım gereksinimlerini karşılamasını ve akreditasyon mührünü almasını sağlayan Sürekli İyileştirme Modeline dayanmaktadır. 

ISO 15189 Çözüm

SoftExpert, çeşitli küresel düzenlemelerin zorlu ihtiyaçlarını karşılayan, uyum yönetimi için en gelişmiş ve kapsamlı yazılım çözümünü sunmaktadır. SoftExpert Excellence Suite (SE Suite), firmaların ISO 15189'a uyum sağlamasına yardımcı olurken maliyetleri düşürür, başarıyı en üst düzeye çıkarır, verimliliği artırır ve riskleri azaltır.

SoftExpert'un çözümü, kuruluşların ISO 15189 gereksinimlerini kolayca karşılayabilmelerine, politikalar geliştirmelerine, şikayetleri ve uygunsuzlukları yönetmelerine, hedefleri ve hedefleri düzeltmelerine, verileri analiz etmelerine ve anlamalarına ve hasta bakımıyla ilgili kararlar almak için sonuçları ölçmelerine, KYS verimliliğini artırmalarına ve yeniden işleme ve israfı azaltmalarına olanak sağlar. . Çevrimiçi işbirliği olanaklarıyla, organizasyon ve yöneticiler, KYS'nin bakımını ve etkinliğini sağlayan sistematik ve birleşik bir yaklaşımla daha fazla kullanıcı, ekip, ofis ve iş birimi içeren kalite girişimleri hakkında iletişim kurabilir ve güncellenebilir.

Softexpert ile tanışın!

Softexpert  ile iş süreçlerini mükemmelleştirmek ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Detaylı Bilgi için

Ana Faydalar

  • Kaliteyi teşvik etmek için laboratuvar taahhüdü.

  • Etkinlik ve verimliliğini artırmak için kalite süreçlerinin otomasyonu.

  • Düzenleyici gereksinimler, azaltılmış çabalarla etkili bir şekilde karşılandı.

  • Ürünler ve hizmetler, hastanın beklentisiyle daha iyi uyumludur.

  • Kalite ve stratejik hedeflerin uyumlaştırılması.

  • Daha düşük işletme maliyetleri.

  • Ekipman arızalarının, risklerin ve süreç sapmalarının azaltılması.

  • Ürünler ve hizmetler daha iyi kalitede teslim edilir.

  • Hastalarla ilişki güçlendirildi, memnuniyet maksimize edildi.

39 modül ve 12 suitten oluşan İş Mükemmelliği için dünyanın en kapsamlı lider çözümü ile tanışma zamanı