ISO 26000


Karşılaşılan Zorluklar


ISO 26000, sosyal sorumlulukla ilgili kuruluşlar için bir rehberlik standardıdır. Standart, ekonomik, çevresel ve sosyal olmak üzere 3 önemli unsura dayanan sürdürülebilir iş geliştirmeye odaklanmaktadır. ISO 26000 referans standardıdır, sertifikasyonu yoktur ve diğerleri arasında endüstriler, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarına uygulanabilir. 

Pazardaki değişiklikler, şirketlerin çoğunun yalnızca karı maksimize etmenin de önemli olmadığını anlamasına neden oldu. Sosyal ve çevresel özellikler artık dikkat çekicidir, çünkü onlar da işi etkileyebilir. Şirketler, doğal kaynakların kirlenmesi veya tükenmesi gibi olumsuz etkilerini azaltmaya ve çalışanların ve topluma yaşam kalitesinin ve refahın arttırılması gibi olumlu eylemlerin artırılmasına yönelik çabalara odaklanıyor.

     ISO 26000 Çözüm

SoftExpert, çeşitli küresel düzenlemelerin zorlu ihtiyaçlarını karşılayan, uyum yönetimi için en gelişmiş ve kapsamlı yazılım çözümünü sunmaktadır. SoftExpert Excellence Suite (SE Suite), firmaların ISO 26000'e uyum sağlamasına yardımcı olurken maliyetleri düşürür, başarıyı en üst düzeye çıkarır, verimliliği artırır ve riskleri azaltır.

SoftExpert çözümü, kuruluşların çalışanlarına, topluluklara ve iş ortaklarına kendi stratejileriyle etkileşimde bulunmaları için kaynak sağlayarak ISO 26000 önerilerini kolayca karşılamalarını sağlar. Çevrimiçi işbirliği olanaklarıyla, kurum ve yöneticiler, kurumsal sosyal sorumluluk (CSR) stratejisinin sürdürülmesini ve etkinliğini sağlayan sistematik ve birleşik bir yaklaşımla daha fazla kullanıcı, ekip, ofis ve iş birimi içeren girişimler hakkında iletişim kurabilir ve güncellenebilir.

Softexpert ile tanışın!

Softexpert  ile iş süreçlerini mükemmelleştirmek ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Detaylı Bilgi için

      Ana Faydalar

  • Düzenleyici ve yasal uyum yönetimini standartlaştırır ve düzenler.

  • ISO 26000 tavsiyelerini etkili bir şekilde karşılamak için çabaları azaltın.

  • İşletmeniz için özelleştirilmiş ve yönetilen bir kurumsal sosyal sorumluluk (CSR) stratejisi tanımlayın.

  • Apply corporate social responsibility (CSR) toKurumsal sosyal sorumluluğu (CSR) her türlü yasal, kültürel veya politik ortama esnek bir şekilde uygulayın. any legal, cultural or political environment in flexible manner.

  • Sosyal sorumluluk inisiyatiflerini merkezileştirin ve tam görünürlük elde edin.

  • Sosyal sorumluluk politikalarının ve ilgili belgelerin geliştirilmesi, gözden geçirilmesi ve onaylanmasını basitleştirin.

  • Resmi sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olarak güçlendirin.

  • Paydaşlar, tedarikçiler ve toplum ile etkileşimi geliştirin.

  • İş operasyonunu sosyal olarak sorumlu bir şekilde tanıtın.

39 modül ve 12 suitten oluşan İş Mükemmelliği için dünyanın en kapsamlı lider çözümü ile tanışma zamanı