ISO 27001


Karşılaşılan Zorluklar


Bilgi güvenliği kurumsal yönetim sorumluluğudur. BT izole bir girişim olarak değil, bir iş stratejisi sorunu olarak görülebilir. Bu açıdan, kuruluşlar hassas, özel, gizli ve gizli bilgileri korumaya gayret ederler. Sistemler operasyonel kontrole yardımcı olabilir, ancak yeterli rehber, prosedür ve uygulama olmaksızın, bilgi güvenliği organizasyon içinde risk olmaya devam edecektir. 

ISO 27000 standartlar ailesi, kuruluşların bilgi varlıklarını güvende tutmalarına yardımcı olur. Bu standartlar ailesinin kullanılması, kuruluşların finansal bilgi, fikri mülkiyet, çalışan bilgileri veya üçüncü şahısların emanet ettiği bilgiler gibi varlıkların güvenliğini yönetmelerine yardımcı olacaktır. ISO / IEC 27001, bir bilgi güvenliği yönetim sistemi (ISMS) için şartlar sağlayan ailede en iyi bilinen standarttır. 

           ISO 27001 Çözüm

SoftExpert, çeşitli küresel düzenlemelerin zorlu ihtiyaçlarını karşılayan bilgi güvenliği yönetimi için en gelişmiş ve kapsamlı yazılım çözümünü sunmaktadır. SoftExpert Excellence Suite (SE Suite), firmaların ISO / IEC 27001'e uyum sağlamasına yardımcı olurken, maliyetleri düşürür, başarıyı en üst düzeye çıkarır, verimliliği artırır ve riskleri azaltır.

SoftExpert çözümü, kuruluşların ISO 27001 gereksinimlerini kolayca karşılayabilmelerini, riskleri, kontrolleri, bilgi güvenliği politikalarını, varlıkları, olayları, tedarikçileri, KPI'ları, süreçleri ve diğerlerini yönetmek için kaynak sağlayarak, organizasyon verimliliğini arttırıp, yeniden işleme ve atık miktarını azaltmalarını sağlar. Çevrimiçi işbirliği olanaklarıyla, organizasyon ve yöneticiler, bilgi güvenliği yönetiminde mükemmelliği sağlamak için sistematik ve birleşik bir yaklaşımla daha fazla kullanıcı, ekip, ofis ve iş birimi içeren uyumluluk girişimleri hakkında iletişim kurabilir ve güncellenebilir.

framework-itsm

Softexpert ile tanışın!

Softexpert  ile iş süreçlerini mükemmelleştirmek ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Detaylı Bilgi için

Ana Faydalar

  • Güvenlik gereksinimlerini ve hedeflerini belirleyin.

  • Bilgi güvenliği risklerini tanımlamak ve uygun yönetim ve teknik kontrolleri uygulamak için bir çerçeve kullanın.

  • Yasal ve endüstri şartlarına uyun.

  • Bilgi güvenliğini kontrol eden ve gözden geçiren süreçler oluşturun.

  • Prosedürlere, kurallara, standartlara ve politikalara uyum düzeyini denetleyin.

  • Tedarikçiler ve iş ortaklarına ISMS ile ilgili bilgileri sağlayın.

  • Operasyonları kurtarma ve işi her zamanki gibi sürdürme yeteneğini geliştirin.

  • Olaylarda azalma yoluyla maliyet tasarrufu sağlayın.

39 modül ve 12 suitten oluşan İş Mükemmelliği için dünyanın en kapsamlı lider çözümü ile tanışma zamanı