ISO/TS 14253


Tanıtım


ISO 14253, bir Geometrik Ürün Özellikleri (GPS) standardıdır ve global bir GPS standardı olarak kabul edilmelidir. Ayrıca, bir ölçümle ilgili net bir kararın alınamadığı durumlarla nasıl başa çıkılacağına dair kurallar verir, yani ölçüm sonucu, spesifikasyon limitleri etrafında mevcut olan belirsizlik aralığına girdiğinde. 

Standart, ölçüm belirsizliği göz önünde bulundurularak, bir iş parçasının (veya iş parçaları popülasyonunun) bir özelliği veya bir ölçüm ekipmanının bir metrolojik özelliği için izin verilen maksimum hata limitleri için verilen bir toleransla uygunluk veya uygunsuzluğun belirlenmesi için kuralları belirler.

ISO/TS 14253 Çözüm

SoftExpert, ISO / TS 14253 yaklaşımının zorlu gereksinimlerini karşılayan uyum yönetimi için en gelişmiş ve kapsamlı yazılım çözümünü sunmaktadır. SoftExpert Excellence Suite (SE Suite), şirketlerin yaklaşımı takip etmelerine yardımcı olurken, uyum maliyetlerini düşürür, başarıyı en üst düzeye çıkarır, verimliliği artırır ve riskleri azaltır.

SoftExpert’un çözümleri, kuruluşların ISO / TS 14253’ü kolayca takip edebilmelerini, süreçleri, kalibrasyonları, uygunsuzlukları, kalite KPI'larını, kalite kayıtlarını ve raporları yönetebilmelerini, organizasyon verimliliğini artırmalarını, yeniden işleme ve israfı azaltmalarını sağlar. Çevrimiçi işbirliği yetenekleri ile, kuruluşlar ve yöneticiler, sistematik ve birleşik bir yaklaşımla daha fazla kullanıcı, ekip, ofis ve iş birimi içeren sürekli iyileştirme girişimleri hakkında iletişim kurabilir ve güncellenebilir, kalite yönergelerini eylemlere dönüştürür.

Softexpert ile tanışın!

Softexpert  ile iş süreçlerini mükemmelleştirmek ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

 Detaylı Bilgi için

       Ana Faydalar

  • Geometrik Ürün Spesifikasyonlarının (GPS) yorumlanmasında bir şirketteki tüm teknik fonksiyonlara faydalıdır.

  • Verimliliği artırın, ölçüm ekipmanının metrolojik özellikleri için hataları azaltın.

  • Metrolojik faaliyetlerde karı en üst düzeye çıkarın ve maliyeti en aza indirin.

  • Ekonomik olarak kendinden ayarlı.

  • Metroloji (üretim) maliyetini azaltmak amacıyla ölçümdeki mevcut belirsizliği değiştirin / azaltın.

  • Belirsizlik tahmininde ve bütçelemede risk, çaba ve maliyet arasında uzlaşma sağlayın.

39 modül ve 12 suitten oluşan İş Mükemmelliği için dünyanın en kapsamlı lider çözümü ile tanışma zamanı