SoftExpert APQP-PPAP 

Ürün Planlama Üretim Süreci

SoftExpert APQP-PPAP

SE Gelişmiş Ürün Kalite Planlaması veya APQP, ürünlerin geliştirilmesini ve değişimini yönetme yöntemlerini otomatikleştirmek için geliştirilmiş bir yazılımdır. Ürün geliştirme sürecinde bir rehber olarak hizmet verirken, aynı zamanda tedarikçiler ve üreticiler arasındaki sonuçları paylaşma yöntemlerini standartlaştırır.

Çözüm, yeni ürünlerin geliştirilmesinde basit ve etkili bir kontrolün yanı sıra müşteri memnuniyetini, gerekli değişikliklerin erken tanımlanmasını ve zamanında ve mümkün olan en düşük maliyetle teslim edilen kaliteli ürünleri garanti etmek için uygun kaynakların kullanılmasına yardımcı olur.

SE APQP, APQP süreci boyunca tüm faaliyetlerin ve son tarihlerin zamanında tamamlanmasını sağlayan güçlü bir mekanizma kullanır. Çözüm ayrıca, uluslararası standartlar ve düzenlemeler ile belirlenen gereksinimleri karşılar.IATF 16949, VDA, ve diğerleri.

 
 

Softexpert ile tanışın!

Softexpert Ürün planlama ve üretim süreci ile iş süreçlerini mükemmelleştirmek ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Detaylı Bilgi İçin

Özellikler

  • Tahmin edilen ve gerçek etkinlik karşılaştırmasını göstermek için e-tablolar ve Gantt grafiklerine APQP zamanlamaları oluşturur.
  • Formların atanmış kullanıcılar tarafından tamamlanmasını ve onaylayanlar tarafından elektronik olarak imzalanmasını sağlar.
  • Şirket tanımlı ürün kalite planlama kontrol listelerini üretir ve atanan görevlere otomatik olarak bekleyen görevleri gönderir.
  • Kısmi veya eksiksiz verileri tamamlanmış bir parça formundan benzer bir parça formuna kopyalayarak veri yeniden giriş ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Değişkenler (değerler ölçümü) ve özniteliklere (hata sayımı) dayalı süreç yeterlilik çalışmasını gerçekleştirir. Ortalama, aralık, dağılım, histogram, kusur öğelerinin miktarı ve oranı ve daha fazlası için elektronik tablolar ve kontrol grafikleri oluşturur.
  • Cp, Cpk, Pp, Ppk, ZLSL ve ZUSL dahil olmak üzere işlem indekslerini hesaplar.
  • CAD çizimleri, akış şemaları, teknik özellikler ve taranmış belgeler gibi elektronik belgelerin APQP işlemlerine eklenmesini sağlar.
  • APQP belge revizyonlarını kaydeder ve değişiklikleri otomatik olarak tanımlar.
  • Birçok ISO standardına uygun belgeler üretir.